03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

תיקון כפתור הדלקה באייפון

החלפת כפתור הדלקה וכיבוי באייפון

כפתור ההדלקה באייפון מאוד חשוב ושימושי מאוד. למעשה אין הרבה כפתורים בסמארטופים וכולם מאוד חשובים לתפקוד תקין ונוח של המכשיר. לעיתים ללא הכפתור לא ניתן להפעיל אתה המכשיר.
מאחר והכפתור כל כך שימושי ולוחצים עליו המון פעמים ביום הוא נשחק ומתקלקל. לרוב החלק שמכיל את הכפתור כולל חלקים אחרים כגון החיישן תאורה, חיישן קרבה וחלקים נוספים תלוי בדגם האייפון.

בעיות נפוצות בכפתור ההדלקה של האייפון ותיקונם

זה אחד הסיוטים הגדולים של כל אדם שבאמתחתו מכשיר אייפון. הרגע בו הוא לוחץ על כפתור ההדלקה של האייפון, ממתין מספר שניות – ושום דבר לא קורה. למרבה הצער, תקלות בכפתור ההדלקה של האייפון הן מהנפוצות ביותר במכשירי אייפון, וכאלה שמצריכות, באופן מיידי, פיתרון הבעיה. אז ממה הדבר נובע? ומה ניתן לעשות כאשר כפתור ההדלקה באייפון תקול?

התקלות הנפוצות בכפתור ההדלקה

כאשר מדברים על תקלה בכפתור ההדלקה של האייפון, מספר תרחישים עיקריים נכנסים לתמונה: במצב הקיצוני, הכפתור אינו עובד כלל וכלל (הוא לא מגיב כשלוחצים עליו), בעוד שבמקרים אחרים הוא עלול לעבוד אך ורק שלוחצים עליו לחיצה ארוכה במיוחד, או לסירוגין. למרבה ההפתעה, תקלות מהסוג הזה אינן מאפיינות רק את מכשירי האייפון מהדגמים הראשונים, ממש לא. אדרבא, דווקא במכשירי אייפון 5 התגלתה הבעיה במלוא הדרה, מה שהוביל את היצרנית, Apple, לאפשר ללקוחות אשר רכשו מכשיר עם כפתור תקול לאפשר להם את החלפתו. כתוצאה, כאשר המכשיר נמצא עדיין תחת תקופת האחריות שלו, מומלץ, כצעד ראשון, לברר האם המעבדות או החנויות הרשמיות של Apple יכולות לבצע את התיקון.

על כל פנים, יש לציין שלא מעט סיבות עלולות להביא לתקלות בכפתור ההדלקה שתוארו מעלה. פעמים רבות, מדובר הוא בבלאי "טבעי", כלומר, כפתור הנשחק עקב לחיצות מרובות עליו בתקופה ארוכה. פגמים בכפתורים, כמו במקרה של דגמי אייפון 5 שהוזכרו מעלה, אפשריים אף הם. פגיעות פיזיות במכשיר, דוגמת נפילות או פגעי מים, עלולות אף הן להביא לתקלה בכפתור ולצורך לתקן אותו בהקדם האפשרי.

תיקון והחלפת כפתור ההדלקה

החדשות הטובות הן שגם אם כפתור ההדלקה של האייפון לא מתפקד, באופן זמני או קבוע, יש מה לעשות בנדון. כל מעבדה המכבדת את עצמה תציע את האפשרות לתקן את הכפתור, או לחילופין להחליף אותו בכפתור חדש. עלות השירות משתנה בהתאם לסוג המכשיר הספציפי, אם כי טווח מחירים סביר עומד על 100-300 ש"ח. התיקון מתבצע תוך פרק זמן קצר, הנע בין מספר שעות למספר ימים.

מורכבות התיקון הספציפי עשויה אף היא להשפיע על המשוואה. כאשר ישנה בעיה בכבלים של כפתורי ההדלקה – כלומר, שהמכשיר אינו מגיב ללחיצות עליו – נדרש הליך תיקון מורכב באופן יחסי. גם כאן, ברור שרק מעבדות מקצועיות, הנעזרות בכוח אדם מיומן ובכלים המתאימים לביצוע המשימה, צריכות להיכנס לתמונה. מומלץ מאד לבחור רק במעבדות המציעות אחריות עבור התיקון, ורצוי בת מספר חודשים לפחות.

לעיתים, אפשר גם בלי כפתור ההדלקה

בנקודה הזו, חשוב לתת את הדעת שגם אם כפתור ההדלקה של האייפון לא עובד, ניתן בהחלט להדליק את המכשיר. הפיתרון הבא, אותו מומלץ לקחת כפיתרון זמני ולא מחייב, מבוסס על אי אילו שינויים בהגדרות המכשיר, שתכליתם לאפשר שליטה במכשיר באמצעות מסך המגע בלבד.

מבחינה מעשית, יש לגשת למסך ההגדרות של המכשיר, ולהפעיל את האפשרות מגע עזר הנמצאת תחת נגישות. פעולה זו תאפשר לקבוע היכן, על מסך המכשיר, ימוקם כפתור העזר, אשר לחיצה עליו תאפשר לפתוח מכשיר עם פונקציות דומות לאלה של הכפתורים ה"פיזיים" במכשיר.

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
תיקון כפתור הדלקה באייפון
דירוג הדף
51star1star1star1star1star