03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

מדריכים וטיפים

מה אפשר לעשות אם הסוללה של האייפון נגמרת במהירות

wisy

טלפון חכם, ובכלל זה אייפון, משמש אותנו לאינספור מטרות. מעבר לביצוע שיחות ולמשלוח הודעות, אנחנו משתמשים במכשיר על מנת לגלוש באינטרנט, לצלם, לשחק במשחקים ולעוד מטרות מגוונות. הבעיה היא שהשימוש המאסיבי במכשיר עלול להביא לכך שהסוללה שלו תתרוקן בקצב מעורר דאגה. אז איך ניתן לשמור על סוללת המכשיר? לפניכם מספר טיפים חשובים שיכולים לעשות את ההבדל, ומי יודע – אולי גם למנוע מכם להסתובב עם מטען לכל מקום.

הכל מתחיל בבהירות

הסוללה של האייפון נגמרת במהירותלא כולם נותנים על כך את הדעת, אבל מידת הבהירות של מסך האייפון משפיעה באופן מהותי על צריכת הסוללה שלו. המשוואה כאן היא פשוטה: ככל שהמסך בהיר יותר, כך זלילת הסוללה נעשית בקצב מהיר יותר. מכיוון שמסך בהיר אינו תורם ברוב המקרים (למעט אולי תאורת שמש חזקה), מומלץ להקטין את הבהירות באחוזים נכבדים. פעולה זו נעשית דרך מסך ההגדרות, ובו ניתן גם לקבוע כי כיוון הבהירות ייעשה באופן אוטומטי, בהתאם לתנאי האור במקום מסוים.

שירותי מיקום

אחד היתרונות הגדולים של מכשירי הטלפון החכמים, ובכלל זה מכשירי אייפון, נוגע לשירותי המיקום שהם מציעים. כך, אנחנו יכולים לנווט באמצעות אפליקציות דוגמת Waze, למצוא בתי עסק מסוג מסוים הקרובים אלינו ואף לדעת מי מחברינו נמצא במרחק סביר. מעבר ליתרונות של שירותים אלה, יש להם גם חיסרון משמעותי: פעולת האיכון באייפון הממוצע מתבצעת כמעט בכל רגע נתון, מה שמשפיע באופן מהותי על סוללות המכשיר. אפשר בהחלט לכבות את שירותי המיקום כברירת מחדל, ולהפעילם רק בעת הצורך. אפליקציות רבות יבקשו אישור, בעת ההפעלה הראשונית שלהן או אפילו בכל שימוש, לגשת לנתוני המיקום. אלא אם זקוקים לכך באמת, מומלץ שלא לאפשר להן את זה.

דגש חשוב אחר צריך להיות על כיוון הגדרות באופן שימנע שירותים שאינם הכרחיים. תחת לשונית שירותי המיקום שבתפריט ההגדרות אפשר לכבות הגדרות מיותרות דוגמת כלי אבחון ונתוני שימוש, כיול ומצפן, שמביאים להתרוקנות הסוללה.

ההשפעה הגדולה של קישוריות

מכשירי אייפון מחוברים, לא פעם, לרשתות שונות: בעיקרו של דבר, מדובר כאן על רשת ה-Wi Fi האלחוטית או תקן התקשורת Bluetooth. אלא שממש לא חייבים להיות מחוברים לתקנים ולרשתות אלה בכל רגע נתון – למעשה, הדבר מביא לבזבוז מאסיבי של סוללת המכשיר, עקב העובדה שהוא מחפש אחר רשת מתאימה בכל רגע נתון. אלא אם מתכוונים להתחבר לרשת שכזו, מומלץ להסתובב כשהאפשרויות האלה כבויות לחלוטין.

חשיבותן של התראות

מכשיר אייפון ממוצע משמש כמרכז התראות לכל דבר ועניין. כך, התרגלנו לקבל עדכונים והודעות Push על כל דבר: החל מהודעות או מיילים שמתקבלים, דרך סטטוסים בפייסבוק ועד לגרסאות חדשות לאפליקציות שיוצאות. מכיוון שחלק ניכר מאותן התראות לא באמת חיוני עבורנו, מומלץ להיות קפדנים באפליקציות שיקבלו את הזכות לשלוח הודעות Push. צעד זה נעשה דרך מרכז העדכונים שבהגדרות המכשיר.

ואיך אפשר בלי אפליקציות?

כל מכשיר אייפון כולל בתוכו עשרות רבות של אפליקציות. מעבר לעובדה שחלקן משתמש בשירותי המיקום או בשירותי עדכונים, האפליקציות, כשהן פועלות ברקע, "מסייעות" להתרוקנות הסוללה. כברירת מחדל, חשוב לסגור כל אפליקציה שכבר אין צורך להשתמש בה, ולא להשאיר אותה פועלת לה ברקע.

מנגד, יש לציין שעומדות אפליקציות שיכולות דווקא לסייע לשיפור חיי הסוללה, וניתן בהחלט להיעזר בהן. אפליקציות אלה, ביניהן Battery Doctor הפופולארית, סורקות את המכשיר, בוחנות אילו פרמטרים בו מביאים לבזבוז משמעותי של הסוללה ומציעות הצעות קונקרטיות לשימוש המצב.

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
מה אפשר לעשות אם הסוללה של האייפון נגמרת במהירות
דירוג הדף
51star1star1star1star1star

להשאיר תגובה