03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

בעיות קליטה באייפון

טיפול בבעיות קליטה

מכשיר האייפון מצוייד במגוון משדרים ומקלטים, WIFI, BT, קליטת סלולר בתדרים שונים, GPS ועוד.
במקרים בהם ישנה בעיה בקליטה של קו הסלולר או קליטת לוויני GPS ומשדרי WIFI המעבדה מטפלת באייפונים בעלי בעיות מהסוג הזה.

בעיות נפוצות בקליטה של האייפון והסבר איך מתקנים בעיות קליטה

קל מאד לשכוח, בין שלל השימושים של הטלפונים החכמים, שהתכלית העיקרית שלהם היא הוצאת וקבלת שיחות. ברור, בהמשך לכך, כי הקליטה במכשירים אלה חייבת להיות מקסימלית. הבעיה היא שפעמים רבות, מתברר כי עקב בעיות אלה או אחרות, הקליטה רחוקה מלהיות אידיאלית, או אפילו אינה קיימת כלל. מה גורם לקשיים אלה במכשירי האייפון? ואיך ניתן להתמודד עם הבעיה?

כל הסיבות לאובדן הקליטה

כבר בנקודת ההתחלה, ראוי לתת את הדעת על כך שלא מעט גורמים עלולים להביא לכך שקליטת מכשיר האייפון תיפגע. ברוב המקרים, מדובר כאן על פגיעה מסוימת באחד הרכיבים שמאפשרים את הליך ההתקשורת, ובעיקר האנטנה הסלולרית או המגעים. בעיות אלה, בהמשך לכך, הן פועל יוצא של פגיעות פיזיות החלות על רכיבים אלה (למשל, בעת נפילת המכשיר ארצה), אך גם עקב בלאי במכשיר, הנוצר לאחר שנים של שימוש.

לעיתים, האחריות על אותן בעיות בקליטה הסלולרית לא קשורה למכשיר עצמו, כי אם למפעילת הסלולר אשר בשירותיה נעזרים. אין זה סוד שכיום פועלות בשדה המשחק הסלולרי בישראל לא מעט שחקניות, אלא שהשירותים שלהן לא אחידים ברמתם. בהמשך לכך, משתמשים עלולים לגלות שבאזורים מסוימים על מפת ישראל, שבהם פריסת האנטנות הסלולרית מטעם החברה אינה מלאה, הקליטה הופכת לנמוכה עד ללא קיימת.

על כל פנים, ברור כי בעיות בקליטת מכשיר האייפון מהווה צרה צרורה, אשר מביאה לפגיעה משמעותית ביכולת התפקוד של המכשיר, לעיתים עד להפיכתו לבלתי שמיש בעליל. איכות השיחה נפגעת, כאשר במקרים קשים לא ניתן כלל להוציא או לקבל שיחות. גם מאפיינים חשובים אחרים במכשיר, דוגמת קליטת ה-GPS או קליטת אותות רשתות ה-Wi-Fi האלחוטיות, עלולים להיפגע עקב היעדר הקליטה, מה שהופך את המכשיר ל"חכם" הרבה פחות.

המקרה של אייפון 4

עם יציאתו של אייפון 4 לשוק, החלו להופיע תלונות של לא מעט משתמשים על כך שקליטת המכשיר רחוקה מלהיות אידיאלית, וזאת עקב, תאמינו או לא, שקליטת המכשיר נפגעת בעת אחיזתו ביד. לא מעט סרטונים וניסויים נערכו, והם הגיעו לאותה מסקנה בדיוק: כאשר המכשיר מונח ביד, הקליטה קטנה בשיעור משמעותי, מה שגם הופך לאיטית יותר את מהירות התקשורת באמצעות הטלפון. בדיקת Apple הצביעה על פגם הקיים באנטנת המכשיר, בעיה שנפתרה באמצעות עדכוני התוכנה.

באינטרנט, ניתן למצוא מדריכים מגוונים שמראים כיצד, באמצעות מצרכים בסיסיים דוגמת מספריים או סרט דביק שקוף, ניתן להתגבר על הבעיה בעיצוב המכשיר. חיתוך הסלוטייפ כך שגודלו יזכיר את האורך והרוחב של המכשיר והדבקה בפינה השמאלית התחתונה של המכשיר (בייחוד בצד האחורי) עשויה בהחלט לעשות את העבודה.

הגורמים המסייעים לשיפור הקליטה

החדשות הטובות הן שגם אם בעיות הקליטה צצות להן, יש בהחלט דברים שניתן לעשות. בעיקרו של דבר, מדובר כאן על שימוש בשירותיה של המעבדה, שתאתר את הבעיה הספציפית המביאה לאותם קשיים בקליטה. לרוב, כאמור, המדובר הוא בבעיות ברמת הרכיבים, כך שתיקונם או החלפתם עשוי לפתור את הבעיה. תיקון שכזה נחשב לבסיסי יחסית, והמחיר הנדרש עליו עומד לרוב על כמה מאות שקלים. באם הבעיות מופיעות פרק זמן קצר לאחר רכישת המכשיר, או כשאין סיבה נראית לעין המביאה לכך, ניתן לנסות ליצור קשר עם אחת ממעבדות Apple, ולראות האם הבעיה מכוסה במסגרת האחריות על המכשיר.

אפשר בהחלט ליצור קשר עם חברת הסלולר, ולנסות לברר האם הבעיה במכשיר מקורה בקשיים ברשת התקשורת באותו אזור. החברות, כאשר ניכר כי התקלה כרוכה בהן ולא במכשיר עצמו, עשויות לסייע.

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
בעיות קליטה באייפון
דירוג הדף
51star1star1star1star1star