03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

החלפת סוללה באייפון

החלפת סוללה פגומה במכשיר ה- iPhone

כמו כל סוללה נטענת, גם לסוללת האייפון יש אורח חיים מוגבל, ושימוש ממושך והטענה ע"י מטענים לא מקוריים ולא מורשים גורמים לנזק מצטבר אשר גורם לרמת התפקוד של הסוללה להיפגע ולהתקצר. כחלק משירותי תיקון האייפון שאנו מעניקים אנו מחליפים את הסוללה שלכם לסוללה חדשה ומקורית ובכך למעשה משפרים את ביצועיי המכשיר שלכם. תהליך הורדת הסוללה במכשיר האייפון שלכם הוא תהליך עדין ואינו מומלץ לביצוע ע"י גורם שאינו ממוקצע בתהליך מאחר וישנם מחברים ושבבים מאוד עדינים העלולים להיפגע ולגרום לנזק בלתי הפיך, תן לטכנאי תיקון אייפון לבצע את העבודה. בדיוק כמו שלא היית נותן לבן של השכנה לתקן לך את האוטו או את המזגן בבית – תן למקצוענים לטפל לך במכשיר ולהחזיר אותו לעבודה בהקדם.

כל המידע אודות החלפת סוללה לאייפון ושמירה על חיי הסוללה באייפון:

הסוללה באייפון נגמרת מהר? לא מצליח לזוז בלי מטען?

צרו קשר עכשיו טלפונית או באמצעות הטופס ונחזור אליכם עם פתרון!

לפני החלפת הסוללה, אנחנו מבצעים בדיקה במכשיר המבצע 13 בדיקות לסוללה כגון  : קיבולת אמיתית במיליאמפר, קצב פריקה, קצב טעינה, מצב התאים, אחוז התאים ועוד. רק ככה אפשר לדעת בוודאות אם הבעיה נובעת מתקלת סוללה או ממקור אחר. מעבדת iLab משקיע מאמצים ואמצאים רבים לרכישת ציוד מעבדה מקצועי והכשרת צוות הטכנאים באופן שוטף.

כמו כן ניתן לקרוא את הנתונים הבאים שיעזרו לנו לשמור ולאבחן את הבעיות השונות וההגדרות המומלצות בכל הקשור לשמירה על חיי הסוללה.

אם נשים לב לכמה נקודות חשובות הדבר ישתלם באורך חיים ובזמן סוללה ארוכים יותר. חשוב מאוד להרחיק את האייפון ממקורות חום כמו חשיפה ממושכת לשמש או השארתו במכונית סגורה. חום פוגע בביצועי הסוללה בצורה משמעותית.

הטמפרטורה האופטימלית לשמירה על ביצועי הסוללה במכשיר האייפון היא טמפרטורת חדר של 22 מעלות צלזיוס. בכל מקרה, מומלץ לא לעבור את גבולות הטמפרטורה 0-32 מעלות צלזיוס מעל ומתחת לזה ביצועי הסוללה יורדים משמעותית . שימוש לא נכון במכשיר עלול לקצר משמעותית את חיי הסוללה ומביא אותנו למצב מחייב אותנו ב החלפת סוללה לאייפון.

צפייה בנתוני השימוש בסוללה באייפון

מודעות לגבי נתוני השימוש באייפון ומשך הזמן שמחזיקה הסוללה יכולים לעזור ולשפר את עמידותה של הסוללה. ניתן לבדוק נתונים אלו בעזרת כניסה להגדרות > כללי > שימוש. מתחת לכותרת "זמן מאז שהוטען באופן מלא" ישנן שתי שורות:

 • שימוש: הזמן שהמכשיר דולק ובשימוש מאז ההטענה המלאה האחרונה, האייפון בשימוש בזמן שיחה, כתיבת ובדיקת מיילים, האזנה למוסיקה וכיוצא בזה.
 • בהמתנה: סך כל הזמן שהטלפון היה דלוק מאז ההטענה האחרונה, ולא היה בשימוש.

הגדרות האייפון לחיי סוללה ארוכים יותר:

יש אפשרות לשנות את הגדרות האייפון כך שיתאימו למשתמש בו בצורה הטובה ביותר. הגדרות לא מתאימות עלולות להוריד את ביצועי הסוללה באופן משמעותי לדוגמא: מספר תיבות הדואר שמוגדרות במכשיר והגדרת מועד בדיקתם משפיעים על צריכת הסוללה. רשימת הטיפים הבאה תעזור לנו לשמר את כוחה של הסוללה ובכך להאריך את חייה.

 • להשתמש כמה שפחות בשרותי מיקום: אפליקציות שמשתמשות בשרותי מיקום כמו יישומי המפות צורכות המון סוללה ומקצרות את אורך חיי הסוללה. ניתן לצמצם את השימוש בשרותי המיקום בכניסה להגדרות > כללי >שירותי מיקום ובחירת האפליקציות הרלוונטיות לשימוש בלבד.
 • כיבוי שירות עדכונים: חלק מהאפליקציות בחנות התוכנות משתמשות בשרותי דחיפת ההודעות של אפל בכדי לשלוח התרעות על מידע חדש. אפליקציות שעושות שימוש נרחב בשירותי דחיפת הודעות כמו תוכנות מסרים מיידיות יפגעו באורך חיי הסוללה בצורה משמעותית. לצמצום שירות העדכונים יש להכנס להגדרות > עדכונים ולהפעיל אך ורק את התוכנות הנחוצות בלבד.
 • הורדת נתונים חדשים: בתוכנות כמו תכנת המייל, ניתן להגדיר את הפרש הזמן למשיכת מידע חדש מהשרת. ככל שפעולה זו תעשה יותר פעמים, המכשיר יצרוך יותר סוללה. האופציה הטובה ביותר, מבחינת חיי סוללה, היא להעביר את התוכנה למצב ידני. כך רק בכניסה ייזומה לתכנת המייל, תתבצע פעולת משיכת המידע מהשרת. בכדי לעשות את זה יש להכנס להגדרות > דוא"ל, אנשי קשר, לוחות שנה >הורדת נתונים חדשים ולשנות את ההגדרה לידני או למשך הזמן הארוך בכדי לחסוך בצריכת הסוללה.
 • כיבוי דחיפת נתוני דוא"ל: בשימוש בדחיפת נתוני דואר בחשבון דואר כמו Exchange או Yahoo! צריכת הסוללה היא רבה, ועל כן מומלץ להפסיק או לצמצם את השימוש. לסגירת דחיפת נתוני דוא"ל יש להכנס להגדרות > דוא"ל, אנשי קשר ,לוחות שנה > הורדת נתונים חדשים ולסגור את כפתור הPush.
 • יצירת תיבת דואר אחת: בדיקת מספר רב של תיבות דואר מובילה לצריכת סוללה מוגברת. ברב שרתי הדואר, ניתן לאחד מיילים ממספר תיבות דואר לתיבת דואר אחת. בבדיקת תיבת דואר אחת נוכל לחסוך בשימוש בסוללה.
 • הפחתת השימוש בתכנות ומשחקים: ככל שהשימוש בתוכנות ובמשחקים מוגבר, נמנע המכשיר מלהיכנס למצב המתנה, מצב הגורם לכך שאור המסך וכוח העיבוד יצרכו יותר סוללה.
 • כיבוי אינטרנט אלחוטי: כאשר אין צורך בשימוש ברשתות אלחוטיות, מומלץ לכבות את האופציה על מנת שהאייפון יפסיק את פעולת החיפוש אחר רשת אלחוטית זמינה. דבר שגורם לבזבוז סוללה שלא לצורך. לכיבוי יש להיכנס להגדרות > אינטרנט אלחוטי. ניתן להדליק את זה שוב במידת הצורך.
 • כיבוי הבלוטוט : במידה והשימוש בBT  מתבצע לעיתים רחוקות או לא בכלל, מומלץ לכבות אותו. אחרת המכשיר ממשיך בחיפוש התקנים ורשתות כל הזמן ובכך מבזבז חיי סוללה.

לכיבוי הבלוטוט יש להכנס להגדרות > כללי > Bluetoot.

 • שימוש במצב טיסה במקומות עם קליטה נמוכה מאוד או ללא קליטה: האייפון כל הזמן מנסה לשמור על חיבור לרשת. במקומות ללא קליטה או במקומות עם קליטה נמוכה במיוחד צפוי שימוש גבוה יותר בסוללה. רצוי להכניס את האייפון למצב טיסה עד הגעה למקום עם קליטה טובה על מנת לחסוך בשימוש בסוללה. יש להכנס להגדרות ולהפעיל את מצב הטיסה. במצב טיסה לא מתאפשרת קבלה או הוצאה של שיחות.
 • כיוון הגדרות הבהירות: המעבר מבהירות מסך גבוהה לבהירות מסך נמוכה יכולה לעזור לשמור על חיי הסוללה. יש להכנס להגדרות > בהירות ולהוריד את הבהירות למינימום האפשרי.
 • כיבוי האקוולייזר: הפעלת האקוולייזר בזמן השמעת שירים באייפוד תגרום לזלילה מהירה יותר של הסוללה, לכיבוי האקוולייזר יש להכנס להגדרות > iPod > אקוולייזר.
 • כיבוי שירותי דור 3: שימוש ברשת דור 3 עוזר בהורדת תכנים במהירות גבוהה יותר, יחד עם זאת זולל יותר סוללה. לכיבוי דור 3 יש להכנס להגדרות > כללי > רשת. (שימו לב שברשת פלאפון לא ניתן לכבות את השימוש, מכיוון שהרשת תומכת בדור 3 בלבד)
 • הכנסת המכשיר למצב המתנה כשהוא לא בשימוש: זה אולי נשמע ברור מאליו, אך כשהמכשיר לא בשימוש רצוי להכניס אותו למצב המתנה. כשהמסך דלוק הוא צורך המון סוללה. במצב המתנה כמובן שניתן לקבל שיחות הודעות וכיוצא בזה. להכנסת המכשיר למצב המתנה יש ללחוץ לחיצה קצרה על כפתור הכיבוי וההדלקה. כברירת מחדל המסך ינעל אוטומטית כעבור דקה. להגדרה של נעילת המכשיר יש להכנס להגדרות > כללי > נעילה אוטומטית ולבחור את הזמן הרצוי.
 • פירוק וטעינה מלאה של הסוללה: בכדי לשמור על אורך חיי סוללות ליטיום לזמן מרבי, חשוב לגרום לאלקטרונים שבסוללה להיות בתנועה. ולכן, יש לפרוק את הסוללה לגמרי לפחות אחת לחודש. במידה ולא נדאג להטעין ולפרוק את הסוללה אחת לחודש לפחות יהיה צורך בהחלפת סוללה לאייפון מהר מהרגיל.

מה עושים אם בכל זאת כל הדברים הללו לא עוזרים והסוללה נגמרת מהר?

ניתן להחליף סוללה לכל סוגי האייפון. החלפת סוללה לאייפון היא תהליך קצר של כעשרים וחמש דקות הכולל בתוכו את הבדיקות הנדרשות לגילוי הבעיה.

אחרי כמה זמן זמן צריך להחליף סוללה באייפון?

הסוללה מחזיקה מעמד ועובדת בשיא הנתונים הטכניים שלה בערך 2-3 שנים , תלוי בהרגלי השימוש ובטמפרטורה שבה עבדנו במשך הזמן .

אילו עוד אופציות קיימות להארכת חיי הסוללה באייפון ללא החלפת סוללה באייפון?

ישנן סוללות חיצוניות שמתלבשות כנרתיק על האייפון ומספקות סוללה נוספת בקיבולות משתנות. קיבולת הסוללה באייפון תלויה בדגם. באייפון 4 לדוגמא הסוללה מכילה 1400 מיליאמפר. חשוב לקחת את הנתון הזה בחשבון כשרוכשים סוללה חיצונית. רצוי שהסוללה החיצונית תכיל גם היא לפחות 1400 מיליאמפר.

איך מחליפים סוללה באייפון?

הסוללה באייפון מהדור הראשון מולחמת ללוח והחלפתו מורכבת למדי, בכדי להחליף את הסוללה באייפון דור ראשון צריך לפרק את המכשיר, להסיר את ההלחמות, ולאחר מכן להלחים סוללה חדשה. מומלץ בחום לפנות לשירותי מעבדה מקצועית ולא לנסות לעשות את זה לבד בכדי למנוע בעיות נוספות שעלולות להיגרם מתהליך לא מוצלח של החלפת סוללה.

בהחלפת סוללה באייפון דור 3 או 3GS, יש לשים לב לכך שהסוללה בשני הדגמים נראית דומה מבחינה חיצונית אך הנתונים הטכניים שלה שונים, לכן יש להקפיד על שימוש בסוללה המתאימה לדגם. שימוש בסוללה לא מתאימה עלול לגרום נזק בלתי הפיך ללוח האייפון. להחלפת הסוללה באייפון 3 צריך לפרק את המסכים, לפרק את הלוח, ולהחליף את הסוללה שנמצאת מתחת ללוח.

החלפת סוללה באייפון 4 מצריכה פתיחה של גב האייפון, הסרת הדבק של הסוללה, הסרת הבורג של הסוללה והחלפת הסוללה בחדשה.

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
החלפת סוללה באייפון
דירוג הדף
51star1star1star1star1star