03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

מדריכים וטיפים

טיפים לשמירה על האייפון

wisy

דומה כי אין צורך להכביר מילים על היתרונות המגוונים של מכשיר האייפון, הטלפון החכם הנחשב לפופולארי ביותר בעולם כיום. ועדיין, אי אפשר גם להתעלם מתג המחיר של האייפון, שמגיע לסכום של אלפי שקלים. המשמעות של כך היא אחת: כל מי שיש באמתחתו מכשיר אייפון, רוצה לעשות הכל על מנת לשמור עליו מכל משמר. הנה מספר דגשים חשובים שיסייעו לכם להגשים את המשימה.

האביזרים החיוניים לשמירה על האייפון שלך

טיפים לשמירה על האייפוןאחת הסכנות המשמעותיות ביותר של מכשירי האייפון היא נפילה, מה שעלולה לפגוע ברכיבים חיוניים של המכשיר, אך בעיקר להרוס לחלוטין את המסך שלו. מעבר לשמירה על מידה לא מבוטלת של זהירות, אפשר להקטין את הסיכויים לפגיעה במכשיר, כשהנזק הפיזי אכן נגרם, באמצעות רכישת אביזרי הגנה. בעיקרו של דבר, מדובר כאן על מגן מסך, המספק הגנה מפני שריטות או שבר של המסך, וכן על כיסוי לאייפון.

הסכנה של התחממות

כשזה נוגע למטען המכשיר, יש לנקוט במשנה זהירות. אחת הסכנות המשמעותיות ביותר היא התפוצצות של מטען המכשיר: נכון, בחודשים האחרונים שמענו על מכשירי אנדרואיד רבים בהם הדבר התרחש עקב תקלה בייצור, אך גם מכשירי אייפון אינם עמידים בפני סכנה זו. על מנת לצמצם אותה, יש להצטייד במטענים מקוריים של היצרנית. אסור בתכלית האיסור לענות לשיחות כאשר מכשיר האייפון מחובר לשקע הטעינה, ולהקפיד שלא ללכת לישון כאשר המכשיר מוטען בסמוך.

היות ואף מכשיר חשמלי לא מגיב היטב לחום, יש להימנע מלהשאיר את המכשיר במקום חם, ובטח לא שעות ארוכות בתוך הרכב.

הרחקה ממקומות בעייתיים

אייפון, עם כל התחכום שלו, הוא עדיין מכשיר חשמלי. ככזה, הוא עלול להיהרס לחלוטין במגע עם מים. כאשר הולכים למקומות מהסוג הזה, חשוב לוודא כי המכשיר נמצא בהישג יד, אך במקום סגור שאין גישת מים אליו: זה הרגע בו רכישת תיק עמיד למים, או אפילו הצטיידות בשקית ניילון, יכולים לסייע מאד.

מומלץ שלא להיכנס לחדר השירותים או האמבטיה עם מכשיר האייפון, אפילו כשהוא בתוך הכיס. מדי שנה, אינספור מקרים כאלה מתרחשים, ומביאים פעמים רבות להרס מוחלט של המכשיר. אל דאגה, גם באורח החיים העמוס של המאה ה-21, סביר שתוכלו להסתדר מספר דקות כאשר מכשיר הטלפון החכם שלכם אינו צמוד לגופכם.

חשיבותן של אפליקציות

תג המחיר הגבוה של מכשירי האייפון, והעובדה שהוא נחשב לשימושי עבור מרבית האוכלוסיה, הופך אותו למטרה מבוקשת מאד של גנבים. הם ישמחו לנצל מספר שניות של חוסר תשומת לב מצידו של בעל המכשיר ולהעלים לו את הפריט היקר הזה. על מנת להיערך לתרחישים שליליים מהסוג הזה, ניתן להוריד מספר אפליקציות פשוטות.

ראשית, אפליקציה בשם Find My iPhone. זהו שירות מבית Apple אשר ביכולתו לאתר את מיקומו של מכשיר שאבד או נגנב, אפילו אם שירותי המיקום שלו לא מופעלים – וזאת באמצעות האתר iCloud.com או מכשיר סלולרי אחר עליו מותקנת האפליקציה. האפליקציה מאפשרת לראות את מיקומו של המכשיר על המפה, להשמיע צליל שיישמע גם כאשר המכשיר במצב רטט (שימושי במקרה בו המכשיר אבד), לנעול את המכשיר עם סיסמא או אפילו למחוק לחלוטין את כל תוכן המכשיר.

אפליקציה חיונית נוספת עונה לשם IGotYou. זוהי, פשוטו כמשמעו, אפליקציה אשר מסייעת למשתמשים לאתר גנבים אשר מנסים לפתוח את מכשיר הטלפון. ברגע שהמשימה לא תצליח (הקשה של קוד שגוי), תצלם האפליקציה את אותו אדם, ותשלח את התצלום באופן מיידי לתיבת הדואר האלקטרוני שהוגדרה מראש. את התמונה ניתן להעביר לגורמי אכיפת החוק בישראל, כאשר רבים בוחרים להפיץ אותה ברשתות החברתיות השונות.

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
טיפים לשמירה על האייפון
דירוג הדף
51star1star1star1star1star

להשאיר תגובה