03-6035624
אבא אחימאיר 23 תל אביב מרכז שוסטר
הארבעה 12 תל אביב

מדריכים וטיפים

אייפון רטוב – איך נציל אייפון רטוב? עשה זאת בעצמך

Yaniv

כל אדם שמחזיק בסמארטפון, כבר יודע כי קשה מאוד להתנהל בלעדיו. מסיבה זו, אנשים נוטים לקחת את הסמארטפונים שלהם לכל מקום – לעבודה, ללימודים, ליציאה עם חברים, למפגש משפחתי ואף לשירותים ולמקלחת. העובדה שאנו מסתובבים עם הסמארטפון שלנו, משל היה יד נוספת בגוף, עשויה לחשוף את הטלפון לשלל נזקים שונים, וביניהם – רטיבות. אז מה עושים כאשר האייפון נרטב? כיצד נציל אייפון רטוב מטוטאל-לוס? לפניכם המדריך השלם.

האייפון רטוב? זהו את התקלה ופעלו באופן מיידי

חשוב מאוד להבין מהי מידת הרטיבות של האייפון, כך שנדע כיצד לטפל בו בהתאם. לדוגמא, דינו של אייפון שנחשף ללחות גבוהה, אינו זהה לדינו של אייפון שנפל לאסלה או לכיור. חשוב מאוד לשים לב למידת הלחות של האייפון ברגע שהוא נרטב, להרחיק אותו ממקור הלחות או מהמים, להוריד כלאיך נציל אייפון רטוב? כיסוי שיש עליו ולייבש אותו במגבת באופן מיידי. באותה הזדמנות, יש לכבות את האייפון (במידה והוא מגיב וניתן לעשות זאת) ולא להשתמש בו במשך כמה שעות לפחות.

אורז – יותר מסתם פחמימה

בזמן שהאייפון סגור ונח לו ולאחר שייבשנו אותו היטב במגבת, רצוי מאוד להכניס את האייפון לכוס או קערה מלאה באורז, כך שהאורז יקיף את האייפון מכל צדדיו ויכסה אותו. מדובר בטיפ שאולי נשמע מעט מוזר, אבל חשוב מאוד להבין כי לאורז יכולת מופלאה עבור מצבים כאלה – הוא סופח לחות. מספר דקות לאחר שהנחנו את האייפון בקערה או כוס עם אורז, מומלץ מאוד להכניס את הפלאפון עם האורז לשקית מזון הרמטית או לקופסת פלסטיק אטומה, ולהשאיר אותו שם למשך יום עד יומיים. את הקופסה יש להרחיק מלחות, אך עם זאת, אין טעם להניח אותה בשמש או בקרבת מזגן חם, מפזרי חום ועוד – אלה עשויים דווקא להזיק למכשיר יותר. לאחר יום או יומיים, ניתן להוציא את האייפון מהקופסה או השקית עם האורז ולנסות להדליק אותו. במרבית המקרים, הוא יחזור לתפקד בצורה טובה.

מה קורה במידה והאייפון לא חוזר לשימוש תקין?

אם כל הפעולות הללו לא עוזרות, יש להביא את האייפון למעבדה איכותית לתיקון אייפונים. כמו כן, כאשר נרטב האייפון באופן חמור, כלומר – ממש מתמלא במים, לעיתים רצוי לדלג על שלב האורז ולהביא אותו ישרות למעבדה לתיקון אייפון קורוזיה. מרבית המעבדות העוסקות בתיקוני אייפונים יידעו כיצד לטפל היטב גם במצב של קורוזיה. חשוב מאוד להבין שבכל הנוגע לקורוזיה, קיימת חשיבות גדולה לזמן בו התחלנו לתקן את המכשיר מאז שהוא נרטב. כלומר – ככל שחולף יותר זמן, כך הנזק שנגרם למכשיר נהיה קשה יותר לתיקון, עד למצב בו הנזק עשוי להיות בלתי הפיך. מסיבה זו, קיימת חשיבות גדולה לפעול מיד במידה והאייפון נרטב באופן חמור, ולהביא אותו למעבדה איכותית במהירות האפשרית.

מעבדה לתיקון אייפון בתל אביב
|
מעבדה לתיקון גלקסי תל אביב
|
החלפת מסך לאייפון 4
|

דירוג הדף
תאריך הדירוג
שם המאמר
אייפון רטוב – איך נציל אייפון רטוב? עשה זאת בעצמך
דירוג הדף
51star1star1star1star1star

להשאיר תגובה