מאמרים

האייפון נפל למים , מה עושים עכשיו ?!?!

החדשות הטובות הן שיש מה לעשות, בנתיים תתאפק ,

אל תדליק אותו ואל תחבר לחשמל !

מסתבר שכ30 אחוז מהתקלות במכשירי האייפון או במכשירים סלולרים בכלל נובעות כתוצאה מנפילה של האייפון לאמבטיה , שירותים ,ים בריכה או סתם כמה טיפות גשם שהחליטו לנחות דווקא על הכיס שנמצא בו האייפון . מחקר של חברת ביטוח באנגליה מגלה שבכל שנה מושבתים למעלה מחצי מליון מכשירים באנגליה בלבד כתוצאה מנזקי רטיבות למינהם ( בארץ אגב החברות לא מפרסמות נתונים כאלה אז אי אפשר לדעת בדיוק בכמה מכשירים מדובר ) . מקובל לקרוא לזה תקלת קורוזיה או נזקי קורוזיה ,נגיע לזה בהמשך .

חברות הסלולר חינכו אותנו שבמקרה של רטיבות אין מה לעשות וצריך לרכוש מכשיר חדש , זאת תקלה שאינה מכוסה במסגרת אחריות ואפילו לא מכוסה בחלק מהביטוחים. ב80 אחוז מהמקרים ( ע"פ הנסיון שלנו) בהחלט ניתן להציל את המכשיר, זה מאוד תלוי כמה זמן עבר מאז שהמכשיר שהה במים , איזה סוג של מים ( מתוקים או מלוחים ) ומה נעשה עם המכשיר מהרגע שהמכשיר נפל למים. הסקרנות הטבעית שלנו אומרת ליבש את זה קצת עם מגבת או פן ואז לרוץ ולחבר את המכשיר לחשמל ו/או לנסות להדליק אותו , זוהי טעות קריטית וחמורה ביותר . אסור בשום אופן לחבר לחשמל או לנסות להדליק את המכשיר לפני שמפרקים אותו ומנקים אותו בחומר ניקוי מיוחד המונע קורוזיה .

אז מה עושים ?

ראשית אל תדליקו אותו ואל תחברו אותו לחשמל , בדרך כלל המכשיר יסגר מעצמו או שתראו מסך לבן או לחילופין פסים לבנים.

במידה והמכשיר עדיין דולק , יש לכבות אותו מיידית , לייבש אותו חיצונית ולגשת למעבדה להמשך טיפול בהקדם האפשרי ,ככל שעובר זמן רב יותר הסיכוי להציל את המכשיר קטן משמעותית.הקורוזיה תהרוס את הרכיבים והפנימיים ובינהם הסוללה , שקע הטעינה , מסכים , מחברים שונים והכי גרוע הלוח ,תיקון נזק בלוח המרכזי יעלה לעיתים כמו רכישת מכשיר חדש , תלוי בדגם המכשיר . לכן חשוב מאוד לכבות אותו ( כן אני חופר ) לייבש חיצונית ולגשת למעבדה בהקדם.

מה לעשות אם אני לא יכול להגיע למעבדה בזמן סביר ?

יש כמה תרופות סבתא שיכולות לעזור קצת בכדי להגביר את הסיכויים להצלת האייפון אך אינן תחליף לבדיקת מעבדה מייד כשאפשר .

ניתן להכניס את המכשיר לשקית אטומה עם אורז יבש , האורז יספוג חלק מהלחות ובנתיים ידאג שהמצב לא יחמיר.( באותה מידה ניתן להשתמש בחול שמיועד לצרכי חתולים או בג'ל סיליקה). שוב תעצרו את הסקרנות שלכם ואל תדליקו את המכשיר!זה יכול רק להרוס חלקים נוספים כתוצאה מקצרים שיגרמו ע"י המים.

פירוק המכשיר ע"י מי שאינו מנוסה ואין לו רקע טכני טוב , נגמר בדרך כלל בהשבתת המכשיר או בנזק גדול בהרבה ממה שהיה מלכתחילה , הגיעו אלינו אין ספור לקוחות שהנזק הגדול ביותר נגרם כתוצאה מפירוק אגרסיבי שהרס חלקים יקרים מהטלפון .

מהי קורוזיה ?

קורוזיה (מאתר ויקיפדיה):

שִׁתּוּךְ (קורוזיה, מאנגליתCorrosion) הוא תהליך כימי הרסני במתכת, הנובע ממגע בחומר אחר (חמצן, למשל) או מסביבה חומצית או בסיסית במיוחד.

במקום שבו מתרחש שיתוך נוצרת תרכובת של תחמוצת ומלחים של המתכת, ומכיוון שתערובת זו חלשה ונקבובית בדרך כלל, היא מתפוררת עד מהרה וגורמת להרס המתכת. ניתן להגן על מתכת בפני שיתוך במגוון אמצעים: ציפוי במתכת אחרת, העמידה לגורמי השיתוך (דוגמת אבץ במקרה של חמצן) או צבע עמיד יותר לשיתוך, שימון קבוע או יצירת מגע עם מתכת אחרת בעלת פוטנציאל אלקטרוכימי גבוה יותר, אשר משותכת במקום המתכת המוגנת ("הגנה קתודית").

ניתן למנוע חלודה ושיתוך גם על ידי אטימת החומר, כך שלא יבוא במגע עם חומרים אחרים כגון חמצן ומים. כך אין חשש להיווצרות שיתוך למשך עשרות ואולי מאות שנים. דוגמה טובה לשימוש בשיטה זו היא בבניית גשרים תלויים או גשרים קשתיים.

שכבת השיתוך שנוצרת על גבי מתכות מסוימות היא אטומה (להבדיל משכבות נקבוביות), ולכן היא אוטמת את המתכת ובכך מפרידה אותה מסביבתה ומונעת את המשך השיתוך. דוגמה למתכת כזו היא האלומיניום: החמצןבאוויר מחמצן את האלומיניום ויוצר שכבה של התחמוצת Al2O3 (אלומינה), שמבודדת את האלומיניום שמתחתיה מהחמצן באוויר, ומגנה כך על המתכת.

94 תגובות

 1. רונן
  4 במרץ 2011, 10:13

  תודה ! זה הציל לי את המכשיר שנפל לי לאמבטיה בזמן שרחצתי את הילדה . אחרי זמן קצר במעבדה והחלפת סוללה , יצאתי עם אייפון תקין.בסלקום לא רצו לשמוע ממני בכלל .איך שאמרתי שהוא נרטב אמרו לי שאין אחריות .

  • אביבית
   10 ביוני 2011, 20:37

   תודה על ההמלצות , אשמור את זה לכל מקרה שלא יהיה .

   • מאי
    31 במרץ 2013, 18:26

    חח סתם לא מצחיק את צודקת בהחלט

 2. 24 באוגוסט 2011, 13:54

  [...] מרבית התיקונים מתבצעים במקום,מכשירי האייפד  נכנסים ויוצאים מהמעבדה תוך שעה וחצי עד שעתיים ( מלבד נזקי קורוזיה או תקלות מורכבות המצריכות דיאגנוסטיקה מתקדמת, במקרה של נזקי מים וקורוזיה מומלץ להביא את המכשיר כמה שיותר מהר, לא להדליקו ולא לחברו לחשמל, מומלץ לקרוא את המאמר הבא בנושא קורוזיה ונזקי מים). [...]

  • דנה
   2 באוגוסט 2012, 8:20

   שלום לצוות המעבדה.
   קרה ככה שהאייפון שלי ניזוק קשות ממים .במעבדה אמרו שחצי ממנו הלך-תיקון יעלה סביב 1300ש"ח.השאלה שלי האם לשלם לתיקון או לקנות חדש?איזה סיכון אני לוקחת אם אני משלמת על התיקון?האם האייפון יהיה כמו חדש לאחר שיחליפו את החלקים?לתשובתכם אודה

   • admin
    2 באוגוסט 2012, 8:50

    צריך להביא את המכשיר לבדיקה, יכול להיות שהם הגזימו, צודקים או טועים. אין דרך לדעת בלי לבדוק את המכשיר כנל לגבי שאר השאלות.

  • בובו
   3 באוקטובר 2012, 20:32

   נכנס לי בושם למסך של האייפוד.. איך אני מתקנת את זה?

 3. אורי
  10 בפברואר 2012, 9:10

  נפל לי האייפון לשירותים ושהה שם כמעט שעה בתוך המים.
  אני לא אם הוא דולק או לא. איך אוכל לדעת?
  יכול להיות שהוא דולק ולא קרה לו כלום?
  או שאני חי בסרט?
  תודה רבה

  • admin
   10 בפברואר 2012, 10:07

   אין סיכוי שמכשיר ששהה בשירותים שעה עדיין דולק. המעגל בטוח מקצר וצריך להביא אותו דחוף לניקוי ובדיקה. ככל שהזמן עובר הסיכוי להציל מכשיר שנפל למים. הקורוזיה מתגברת ואוכלת את הרכיבים.
   אנחנו מפרקים את המכשיר לגורמים ומעבירים אותו ניקוי בכמה חומרים המנקים את המעגל והרכיבים ולאחר מכן בודקים מה קרה למכשיר ולחלקיו השונים.

 4. תמר
  2 באפריל 2012, 17:18

  נפל לי האייפון אתמול לשירותים ועבר יותר מיום וחצי ועוד לא הייתי במעבדה עדיין אפשר להציל את האייפון ?

  • admin
   6 באפריל 2012, 14:22

   רוב הסיכויים שכן,

   צריך להביא אותו לבדיקה בהקדם האפשרי. ככל שמחכים יותר במקרה של נזקי מים קשה לצפות את הנזק בלי בדיקה וניקוי במעבדה.

 5. אלמוג
  13 באפריל 2012, 19:38

  נפל לי האייפון לבריכה ואחרי חצי דקה בערך אולי פחות הוצאתי אותו , יבשתי אותו עם פן , למרבה הפלא הטלפון היה בסדר אבל במקומות מסויימים הטאץ' לא עבד , אחרי בערך שעתיים שהמכשיר פועל והשתמשתי בו קראתי את מה שרשום באתר וכיביתי אותו , עכשיו חג ורק בעוד יומיים אוכל ללכת למעבדה , יש סיכוי שהמשכשיר אבוד ? ומה העלות של לתקן דבר כזה במקרה שהכל הלך ? תודה .

  • admin
   1 במאי 2012, 8:06

   צריך להביא אותו לבדיקה וניקוי, אין לנו דרך לדעת לפני כן מה התקלה. לעיתים הניקוי פותר את כל הבעיות לעיתים צריכים להחליף חלק אחד או יותר, זה מאוד משתנה לפי סוג המים( מתוקים, מלוחים – הכי גרוע, מי כלור, מים עם סבון ועוד), גורמים נוספים הם חיבור לחשמל, המתנה ארוכה מאז שהמכשיר נפל למים ועד שהגעתם למעבדה, הדלקה של המכשיר והעברת חשמל ברכיבים מקצרים בגלל קורוזיה – מה שגורם לנזק נוסף, חימום יתר ע"י פן או משהו דומה.

 6. יוסי
  2 במאי 2012, 17:01

  שלום רב
  אני נמצא בחול והטלפון נפל לשירותים בעוונותיי ניסיתי להדליק אותו לאחר כחצי שעה מה שהתברר שעשה נזק גדול יותר
  הלכתי למעבדה שם בדקו את הטלפון ואמרו לי שהלוח המרכזי הלך טוטאל וצריך להחליף כי אפשר לתקן בכלל.
  כמובן שלא החלפתי כרגע כלום אבל מה עליי לעשות אני חוזר לארץ רק בעוד שבוע
  אשמח לעצה טובה שאולי תציל לי את הטלפון

  • admin
   2 במאי 2012, 19:48

   היי יוסי,
   לא ניתן לדעת ללא בדיקה, צריך להביא אותו למעבדה. הם ניקו לך את הלוח עם חומרים נוגדי קורוזיה? בנתיים עדיף לבקש שלא יחברו חזרה את הסוללה. לא להדליק ולא לחבר לחשמל. לשים בשקית אטומה עם אורז יבש ונקווה לטוב. תבוא למעבדה כשתחזור לארץ ונראה מה ניתן לעשות.

 7. ליאור
  10 במאי 2012, 18:09

  שלום ,
  יש לי בעיה לבצע ריסטור למכשיר 3GS אני מקבל שגיאה 1618
  עשיתי הכל , ניסיתי מחשב אחר הסרה והתקנה של ITUNES
  אשמח לעזרה תודה .

 8. ירון
  4 ביוני 2012, 13:01

  האייפוד שלי נפל לאסלה למרבה הצער אני קורא את הכתבה עכשיו אחרי שכבר ניסיתי להדליק אותו…
  שלחתי אותו עם חבר שלומד קורס לתיקון טלפונים והמורה שלו אמר שהמכשיר גמור. השאלה היא אם יש סיכוי שאצלכם תוכלו לתקן בכל אופן?

  • admin
   11 ביוני 2012, 18:36

   תמיד יש סיכוי, יש לנו המון נסיון ואת כל החלפים לתיקון אייפוד. צריך להביא אותו לבדיקה.

 9. ענת
  4 ביולי 2012, 16:45

  האייפון נפל לי לתוך ספל קפה, הוא נפל בדיוק לשנייה ושלפתי אותו וניגבתי אותו. עבר כבר שבוע, ומאז הדלקתי כיביתי הטענתי אותו והכל נראה בסדר. האם זה בסדר??

 10. אדיר
  7 ביולי 2012, 23:29

  נפל לי האייפון לאסלה הוא הלך או שאפשר לתקן אותו

  • admin
   9 ביולי 2012, 8:26

   צריך להביא אותו לניקוי ובדיקה בהקדם, ככל שעובר הזמן הסיכוי להציל אותו קטן יותר מאחר והקורוזיה מפרקת את הרכיבים וכדאיות ההתעסקות, התיקון והמחיר, קטנים באופן משמעותי. חשוב לציין שאין לנסות להדליק ולא לחבר את המכשיר למערכת החשמל אחרי נזקי רטיבות. החשמל מזרז את היווצרות הקורוזיה ופוגע ברכיבים נוספים.

 11. דלית
  5 בספטמבר 2012, 9:39

  נפל לי האייקון לשלולית ושהה בה שלש שניות. הוצאתי והשארתי דלוק. הרמקול עובד אך אי אפשר לשמוע דרך האוזן רק ברמקול.
  קראתי אצלכם על עניין האורז וזה מה שעשיתי. איפה אתם יושבים כדי להגיע אליכם וכמה זמן המכשיר צריך להיות באורז?

  • admin
   5 בספטמבר 2012, 9:44

   האורז עוזר לספוח חלק מהלחות וזאת "תרופת סבתא" שמומלצת עד שתגיעי למעבדה להמשך טיפול. אם יש בעיה ברכיב האורז לא יפתור אותה. אנחנו יושבים ברחוב בן גוריון 22 ברמת גן.

 12. נועה
  22 באוקטובר 2012, 17:28

  יש לי אייפוד טאץ וכשנתפח לי הבקבוק בתיק הוא נרטב מעט, ייבשתי אותו חיצונית והוא עבד כרגיל, אחרי שעה גיליתי שהוא עובד רגיל רק תקוע על מצב של אוזניות, האם מדובר בקוריוזה? כיביתי את המכשיר בשביל למנוע נזקים אחרים בבקשה תעזרו לי זה דחוף!!!!

  • admin
   22 באוקטובר 2012, 18:47

   כנראה שיש קורוזיה, כדאי מאוד להביא את המכשיר בהקדם לניקוי וטיפול קורזיה וטיפול מונע קורוזיה. אם אתה מתכוון לתקן את המכשיר תביא אותו כמה שיותר מהר למעבדה ואל תדליק.
   ככל שעובר הזמן הקורוזיה מתפשטת ומחמירה לרוב.

 13. דור
  12 בנובמבר 2012, 15:23

  שלום נפל לי היום האייפון לשרותים והוצאתי אותו תוך 3 שניות ניגבתי אותו והוא היתכבה לי ואי אפשר להדליק אותו ואחרי בערך 6 שעות שמתי אותו באורז. מה לעשות?
  תודה;)

  • admin
   21 בנובמבר 2012, 20:03

   היי דור,

   צריך להביא את המכשיר לבדיקה במעבדה.

 14. דנה
  5 בינואר 2013, 17:39

  שלום, היום האייפון שלי נרטב במים. ייבשתי אותו עם פן קר. האייפון עובד אותו דבר.. שומעים בו ברמקול החיצוני והפנימי כמו קודם, המצלמה פועלת כרגיל. קיצר זה נראה כאילו לא השתנה האייפון.. השאלה שלי היא האם לדעתך עדיין יש סיכוי לקורוזיה? אל תגידו לי תבואי למעבדה סתם. לפי איך שזה נשמע לך יש קורוזיה?

  • admin
   8 בינואר 2013, 23:30

   זה רעיון מאוד גרוע להמשיך לעבוד עם אייפון שנרטב, קורוזיה זה משהו שמתפתח לפעמים רואים את הבעיות מיד ולפעמים אחרי זמן מסויים.

 15. נאור
  13 בינואר 2013, 0:08

  אתמול נפל ליהאייפון לאסלה והוצאתי אותו ייבשתי אותו עם פן ,כל שניה הדלקתי וחיברתי אותו למטען , עכשיו הוא שוהה באורז כבק יומיים וזה ניקה את המים שהיו במסך …. אך האייפון כל שניה משנה תאריך ושעה ולא מוצא קליטה כך אני לא יכולה להתקשר , ובנוסף , לא עובד לו הרמקול לא שומעים אף צלילוכול פעם הוא מתמלא למאה ואז מוצאים אותו מהמטען והוא נכבה מה לעשות ??? כמה עולה התיקון של הדברים שהזכרתי מחברות כמו סלקום מקבלות אותו ???? חייבת תשובה

  • admin
   13 בינואר 2013, 22:36

   זה רעיון מאוד גרוע להדליק ולחבר מכשיר שנרטב לחשמל. ככל שעובר הזמן הקורוזיה הורסת את הרכיבים במכשיר.
   צריך להביא אותו בהקדם למעבדה לטיפול קורוזיה.

 16. קרן
  18 בינואר 2013, 17:11

  שלום לכם האייפון נפל לי לשרותים בתוך שלוש שניות הוצאתי אותו החוצה. המכשיר נראה חבוי אך הנורה של המצלמה פועלת. מה לעשות

  • admin
   18 בינואר 2013, 17:30

   אסור להדליק, אסור לחבר לחשמל עד שלא הבאת אותו למעבדה. בנתיים מומלץ להשאיר אותו כבוי בתוך שקית עם אורז יבש שלפחות אולי יספוג חלק מהלחות.
   תביאי את המכשיר בהקדם האפשרי ככל שעובר הזמן הנזק גדל.

   • קרן
    19 בינואר 2013, 1:48

    שאלה נוספת……אם ניתן לתקנו מה טווח העלויות של התיקון?

 17. אלה
  26 בינואר 2013, 23:08

  שלים האייפון שלי נפל לאסלה וכעבור 10-15 שניות הוצאתי אותו … ייבשתי עם מגבת לא עם פן ….
  כיביתי אבל הבעיה היא שכל פעם שכיביתי הוא פשוט נדלק מעצמו!!!
  וכל כמה זמן מופיעה לי הודעה של משהו שמחובר למכשיר וזה לא מתאים למרות ששום דבר לא מחובר אליו …
  כרגע הוא נח בתוך קופסאת אורז..
  מה ניתן לעשות כדי להציל אותו?
  וכמה עולה תיקון של קורוזיה?

 18. רוני
  1 בפברואר 2013, 21:54

  המסך באייפון דולק (בצבע לבן), ללא אפשרות לראות את האייקונים

  מה התקלה ? מה לעשות ?

 19. ולרי
  7 במרץ 2013, 13:54

  היי.. האייפון שלי נפל לאסלה וישר הוצאתי אותו.. ולא ידעתי מה לעשות ואז הוא הראה לי התראה של טמפרטורה (?) ואז רק אחרי שבוע הבאתי אותו למעבדה.. כי לא אמרתי את זה לאמא שלי.. יש סיכוי שהוא יצא משם חיי, ובלי שאני אשלם אל זה הרבה?

  • admin
   12 במרץ 2013, 21:27

   במקרי של נזקי מים אין דרך לדעת מראש מה התקלה.

 20. לוזאן
  6 באפריל 2013, 20:49

  ערב טוב לכם,
  לפני כ- 5 ימים (בשלישי) האייפון שלי (4S) נפל למים בזמן העבודה, הוצאתי אחרי שנייה מהמים, לא ידעתי מה לעשות לכן ישירות הלכתי וחיברתי אותו לחשמל, וניסיתי הרבה פעמים להדליק אותו, אחרי שחזרתי הביתה, הטענתי אותו עוד פעם- במשך הטעינה (לאורך חצי מהלילה) הרטיבות שעל המצלמה נעלמה, לאחר שעשיתי זאת חיפתי פתרון והבנתי ששקית אורז תוכל להציל אותו ,וזה מה שעשיתי לכמעט יום וחצי. אחרי כן הוצאתי וניסיתי להדליק, האייפון פעל, המערכת הייתה בסדר, השמע והכול היה בסדר אך הטאצ' בכלל לא עבד- (השתמשתי ב VOICE כדי שאוכל להתקשר, והאוזניה כדי לנתק שיחה). השתמשתי באייפון כרגיל עד יום שישי לאחר שחיפשתי קשות מעבדה באיזור.
  שאלתי היא.. כמה הנזק יוכל להיות גדול? כמה יעלה לי כסף והאם אפשרי להציל אותו?

  • admin
   8 באפריל 2013, 10:55

   אין דרך לדעת בלי לבדוק את זה. חשמל ומים לא הולכים יחד והתקלות מגוונות. מה שכן ככל שמחכים ומנסים לחבר לחשמל ולהדליק בדרך כלל הנזק גדל.

 21. farro
  27 באפריל 2013, 13:21

  שלום,

  הפלאפון שלי נפל וטבע עם הורדת המים באסלה. מיותר לציין שאני מרגישה ממש מפגרת.
  זקוקה לעצות!

  בנוסף, הפלאפון שייך לחברת סלקום, ואני בספק אם תהיה פה איזשהי עזרה בעניין,לדעתי הכל יהיה על בסיס השתתפות עצמית. אגב, קראתי לאיזשהו אינסטלטור, טרם פתח את האסלה.

  בבקשה תעזרו לי מי שיכול.

  • admin
   27 באפריל 2013, 13:29

   היי,

   צריך להביא את המכשיר בהקדם למעבדה. חברת הסלולר לא מתקנת או תעשה משהו בנושא, זה סתם בזבוז זמן מאוד יקר. אל תחברו את המכשיר לחשמל ולא לנסות להדליק אותו. תייבשי מבחוץ מה שאפשר ותבואי על הבוקר עם המכשיר למעבדה. בנתיים אפשר להכניס את המכשיר לשקית עם אורז יבש שסופח חלק מהלחות. לא להשתמש בפן זה רק מכניס את המים יותר עמוק אם כבר אז שואב אבק שיוציא את הלחות..

 22. Shai
  1 במאי 2013, 13:23

  יש לי אייפון 4s והוא נגע במים מלוחים של ים אבל אחרי פחות מחצי דקה הוצאתי אותו ויבשתי אותו , חזרתי הבייתה ושלחתי אותו למעבדה שם אמרו שאי אפשר לעזור לי עברו יומיים מאז המקרה. , מה אפשר לעשות האייפון לא נדלק וחיברתי אותו לחשמל לפני שקראתי את הכתבה ועכשיו הוא פה אצלי מה אפשר לעשות בקשר לזה , האם האייפון גמור או שיש לו עוד סיכויי אחרי יומיים ?

  • admin
   5 במאי 2013, 8:42

   צריך להביא למעבדה בהקדם. ככל שעובר הזמן מהרגע שהמכשיר נגע במים הנזק גדל בדרך כלל. מים מלוחים הם עוד יותר בעייתים.

 23. חיה
  10 במאי 2013, 22:40

  אנא התקשרו אלי בדחיפות. האייפון נרטב טיפה והשתבש. תודה חיה

  • admin
   11 במאי 2013, 20:56

   היי חיה,

   צריך להביא את המכשיר בהקדם למעבדה. לא השארת מספר טלפון.

 24. מאי
  24 במאי 2013, 17:53

  נפל לי האייפון לתוך האסלה תוך כמה שניות הוצאתי וניגבתי עם נייר. הוא עדיין עבד כרגיל וכלום לא נהרס. הכנסתי אותו לתוך שקית עם אורז אבל נגמרה לו הסוללה. אי אפשר להטעין ?

  זה יום שישי אז אין לי אפשרות ללכת למעבדה מה לעשות?

  • admin
   3 ביוני 2013, 8:16

   צריך להביא אותו למעבדה לניקוי קורוזיה בהקדם האפשרי.

 25. עדי
  3 ביוני 2013, 23:53

  היי
  נפל לי האייפון 4s לאסלה, הוצאתי ישר ועוד באותו היום הלכתי למעבדה שתיקנו לי אותו והחליפו סוללה.
  עברו בערך חודשיים מאז והסוללה מתרוקנת מאוד מהר.

  יש קשר לקורוזיה ואין טעם להחליף סוללה? או שאין קשר ?

  תודה

  • admin
   8 ביוני 2013, 17:09

   היי עדי,

   זה יכול להיות הרבה דברים, משהו תוכנתי, אולי עדיין יש קורוזיה, אולי הסוללה לא תיקנה ואולי יש רכיב מקצר שצורך חשמל כל הזמן. צריך לבדוק את המכשיר לעומק.
   את מרגישה שהוא מתחמם?

 26. רון
  15 ביוני 2013, 18:00

  האייפון היה בכיס ולא ידעתי שהוא בכיס וקפצתי לבריכה והייתי בבריכה במשך של רבע שעה ורק אז שמתי לב האייפון לא נדלק שמתי אותו רק אחרי חמש שעות בשקית אורז יבש יש טעם לקחת אותו יום למחרת למעבדה או שהלך האייפון?

  • admin
   26 ביוני 2013, 8:40

   תמיד יש טעם להביא את המכשיר לבדיקה.

 27. עמית
  6 ביולי 2013, 12:46

  היי, הגאלקסי שלי נפל אתמול לשירותים ושהה שם כחצי דקה ,
  הוצאתי אותו ושמתי אותו בתוך שקית אורז יבש והשארתי אותו כל הלילה
  האם אני עדיין צריכה ללכת למעבדה ולבדוק את הטלפון??

  • admin
   8 ביולי 2013, 8:17

   בהחלט. אורז רק סופח חלק קטן מהלחות הוא לא פותר את הבעיה ובטח לא מסיר את כל המינרלים הנדבקים במעגל ומייצרים קורוזיה.

 28. tziki
  7 ביולי 2013, 22:35

  היי,
  ברוב טיפשותי (פעם שלישית שזה קורה בדיוק ככה – טיפש) נכנסתי היום לבריכה עם האייפון בכיס,בקושי נכנסתי למים אך בכל זאת הכיס עם האייפון נרטב כולו..
  ישר יצאתי ורצתי הבייתה,שמתי באורז וייבשתי עם פן ( לפני שקראתי את הכתבה) ושוב באורז.
  מסרתי אותו היום אליכם לסניף בתל אביב ושילמתי את הסכום.
  האם הוא יצא בחיים?
  והאם הזכרון בו יישמר? (אנשי קשר,תמונות,סמסים ותוכן באפליקציית הוואטסאפ?)
  תודה רבה

  • admin
   8 ביולי 2013, 8:18

   היי,

   המכשיר עדיין בטיפול. נעדכן אותך מאוחר יותר היום במצבו.

 29. ספיר בן דוד
  17 ביולי 2013, 16:48

  היי נפל לי האייפון לאסלה ולא ראיתי את הכתבה אז ברוב טפשותי חיברתי למטען וניסיתי להדליק וייבשתי עם המייבש ידים של השירותים, כרגע האיפון בתוך אורז…
  כמה זמן להשאיר אותו שם? ומה לעשות עכשיו ? יש סיכוי להציל אותו ?

  • admin
   22 ביולי 2013, 8:41

   השארת המכשיר באורז לא תפתור את הבעיה. זה רק עזרה ראשונה לפני שרצים למעבדה במידה וזה קורה בלילה או משהו כזה.

 30. ירון 9
  20 ביולי 2013, 22:52

  היי האייפון 5 נפל לי לשירותים ושהה שם במשך כמה שניות לקחתי אותו להוט מובייל ואמרו שהמכשיר מת !
  יכול להיות שהם משקרים ושעדיין אפשר להציל אותו ?? (כדי שאני יקנה חדש )משום שפעלתי בדיוק לפי הכללים ואלו גם היו מים מתוקים ולקחתי אותו ישר למעבדה ,האם שווה להגיע אליכם ??

  • admin
   22 ביולי 2013, 8:36

   צריך להביא את המכשיר בהקדם האפשרי לניקוי קורוזיה.

 31. שיר
  26 ביולי 2013, 15:41

  היי, נשפך לי בושם בתיק, גם האייפון היה שם.. הוא נדלק אבל המסך בגוון כחול כהה ונראה כאילו יש כתם רטוב אמצע המסך מבפנים. יש מה לעשות איתו? שמתי אותו באורז בינתיים אבל אני לא יודעת כמה זה תופס לגבי אלכוהול..

  • admin
   31 ביולי 2013, 14:56

   אם זה לא מתאדה תוך כמה ימים אז צריך להחליף מסך.

 32. הילי
  27 ביולי 2013, 19:29

  הי נפל לי איפון 4S לים והיה בתוך המים בערך רבע שעה או יותר ניקיתי אותו כמה שאני יכולה ממים אחרי שלוש וחצי שעות בערך הגעתי הביתה וישר שמתי אותו באורז זה יציל לי אותו ???.
  נ.ב : ניסיתי להדליק את האייפון והיה נראה שהוא מת …

  • admin
   31 ביולי 2013, 14:59

   מי ים זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לטלפון. מי המלח פוגעים קשות ברכיבי המכשיר בזמן מאוד מאוד קצר. ברגע שזה קורה צריך להגיע מיד למעבדה.

 33. הילי
  27 ביולי 2013, 19:35

  ואגב נראה לך שאני יוכל להציל את המספרים תמונות שירים וכולי…

 34. מתי
  1 באוגוסט 2013, 19:05

  נפל האייפון לתוך המים וכמו שאמרתם אני לא מחבר אותו לחשמל או מנסה להדליק אותו מה שאני רוצה לדעת זה מה העלויות המשוערות?
  (יש לי אייפון S4)

  • admin
   4 באוגוסט 2013, 19:22

   דבר ראשון חייבים להביא אותו בהקדם למעבדה לניקוי יסודי של המכשיר. לאחר מכן ניתן לבדוק את חלקיו השונים של המכשיר ולדעת אם יש נזק ולקבל הצעת מחיר.

 35. טלי
  26 באוגוסט 2013, 10:38

  מהם שעות פעילות שלכם?

  • admin
   31 באוגוסט 2013, 15:00

   היי טלי,

   יש לנו שני סניפים, סניף רמת גן פתוח מ9:00 עד 18:00 כל יום מלבד שישי מ9:00 עד 12:00
   סניף תל אביב במרכז שוסטר פתוח כל יום מ9:00 עד 19:00 וביום שישי מ9:00 עד 14:00

 36. זואי
  27 באוקטובר 2013, 19:12

  היי,
  נשפכו לי כמה טיפות מים בתיק, והטלפון היה בו והתרטב מעט..
  ייבשתי עם מגבת, ומיד הלכתי לחפש מעבדות תיקון אבל הכל סגור.
  שמתי בתוך אורז, אבל הטלפון מסרב להכבות (הוא נפתח מחדש) ולכן קיוויתי שהסוללה תגמר..)
  כשניסיתי לשים מוזיקה, הוא לא נתן להעלות את הווליום, הוא כאילו נתקע על מצב של ווליום שלא ניץן לשינוי, אבל כשצילצלו אליי הרינגטון כן עבד.
  האם זהו מצב של קורוזיה?
  מחר כמובן שאני אלך לתיקן אותו אבל רציתי לדעת מה לעשות בינתיים!!

  • admin
   30 באוקטובר 2013, 8:49

   שמים בשקית עם אורז יבש ומקווים לטוב.

 37. לידור
  29 באוקטובר 2013, 15:07

  נפל לי גם ביום שבת למים אבל הוא התחיל אחרי כמה שניות טיפה להשתגע נדלק נכבה וככה עד שהוא הפסיק כמובן מיד ניסיתי לייבש אותו עם פן ומגבת הוצאתי עם שואב את המים משם מה שרק נהרס לי הוא כפתור הבית ושני המצלמות , עכשיו הוא עובד סבבה אני יכול לדבר אין איטיות אולי ממש פה ושם הרמקול בהתחלה לא עבד אבל עכשיו הוא כן (יש לו איטיות מסוימת ממקודם אבל לא משהו רציני ) האם צפוי איזשהו תקלה בהמשך ?

  • admin
   30 באוקטובר 2013, 8:43

   קשה לדעת, לפעמים מכשירים כאלה ממשיכים לעבוד לנצח לפעמים יש תקלות כאלה ואחרות אחרי זמן מסויים. אין שום דרך לדעת מה תהיה התקלה בעתיד ומתי.

 38. לידור
  30 באוקטובר 2013, 11:42

  יכול להיות בגלל שישר איך שנפל למים הוצאתי אותו מהר משפיע על זה שלא קרה לו נזק משמעותי ?

 39. קרן
  3 בנובמבר 2013, 13:27

  שלום , נפל לי האייפון לאסלה , אבל תפסתי אותו לפני שהוא כולו נכנס למים , הוא נרטב טיפה רק באיזור של כפתור הבית וישר ייבשתי אותו עם נייר טואלט והורדתי את הכיסוי. הוא לא נכבא לי ועבד כרגיל . אבל אמרו לי לכבות ולשים באורז. כמה זמן הוא צריך להיות באורז. הוצאתי אותו וניערתי ולא יצאו מים…

  • admin
   4 בנובמבר 2013, 7:48

   היי קרן,

   אורז זה כמו תרופת סבתא שעוזרת לספוח את הנוזלים עד שמגיעים למעבדה לבדיקה וניקוי של המכשיר. זה לא מומלץ כפתרון סופי למכשיר. קורוזיה זה דבר שמפתפתח ומה שיאול להסתיים היום בניקוי קל עוד שבועיים שלושה יכול להיגרם בנזק רב יותר.

 40. 22 בנובמבר 2013, 11:34

  תקשיבו ישלי גלאגסי 3 מיני ואני לא יודעת מה לעשות נפל לי הטלפון באסלה בשירותים במים אני ניסיתי להבש תמיים בניירות ואז הדלקתי תטלפון רואים פסים לבנים המסך הלך הכל הישתבש שם ועוד לא אמרתי לאמא שלי אני לא יודעת איך להגיד לה אין לי מושג מה לעשות???? ניסיתי לייבש ולא מה לעשות???

 41. רון
  4 בדצמבר 2013, 8:22

  הי נפל לי אתמול על האייפון כוס מים ובכמה מאיות ניגבתי מכל החורים האייפון יבש עובד כרגיל הכול חיברתי לחשמל הכול והמשכתי כרגיל.. אני מחוץ לארץ אין לי אורז יבש אין מעבדות אין כלום מה לעשות? אני חוזר עוד שבוע אנ חייב להטעין אתו

  • admin
   6 בדצמבר 2013, 17:21

   היי רון,

   בעקרון מומלץ לפרק את המכשיר לגורמים הכי מהר שאפשר במעבדה ולנקות את הנוזל בכדי למנוע נזקים. במקרה שלך או שתמצא מעבדה מקומית או שתחכה עד שתגיע לארץ.

 42. מישי
  17 בדצמבר 2013, 20:00

  נפל לי האייפון 5S לתוך מרק .. ונפל רק החלק של הרמקולים למטה והחיבור למטען ואוזניות, עכשיו הרמקולים לא עובדים (רק אם אני שמה אוזניות). בשיחות אי אפשר לשמוע אותי והחיבור לכבל של המטען לא עובד.
  מה אני אמורה לעשות ??? המרק חדר לתוך האייפון ?
  חחחחח אני צריכה עזרה !!
  תודה

  • admin
   29 בדצמבר 2013, 12:20

   צריך להגיע איתו למעבדה…..

 43. פז
  23 בדצמבר 2013, 15:26

  שלום, נפל לי האייפון לאסלה הוצאתי אותו אחרי שניה ובדקתי אם הוא עובד כי פעם זה קרה לי והוא נשאר בסדר עד היום. הכפתור בית והרמקול לא עבדו ויש מים במסך, ניסיתי להוציא את המים מהחור של המטען (כי גם זה קרה לי בעבר עם סבון והוא גם חזר לתפקד רגיל).
  הכנסתי את האייפון לאורז שעה אחרי שהוא נפל למים ובנתיים הרמקול חזר לעבוד אם אני לא ייקח אותו היום למעבדה זה יגדיל את הנזק או שזה יהיה בסדר והנזק לא יגדל?

  • admin
   29 בדצמבר 2013, 12:18

   קשה לדעת במאה אחוז. בגדול זה מאוד לא מומלץ להמשיך לעבוד עם מכשיר שנרטב.

 44. מעיין
  23 בינואר 2014, 17:22

  נפל לי האייפון לדלי מלא מלח הוצאתי וישר ניגבתי הוא עבד אבל הבהירות הייתה מממש ממש חלשה שאי אפשר לראות כלום נכנסתי לבהירות ניסיתי להגביר תבהירות והיא לא עבדה כיביתי את הפלאפון וניסיתי להדליק שוב והוא לא נדלק ז(ה היה בערב כל זה) יום אחרי זה שמתי אותו בערך שעה בתוך אורז והוצאתי ואז באותו ערב של אותו היום שמתי אותו במשך כל הלילה ובבוקר קמתי איתו וניסיתי לחבר לחשמל והוא לא עבד ושמעתי כמה חיכוכים מפנים הפלאפון כזה… מה אני אמורה לעשות??
  וכמה יעלה תיקון??? דחוף!!

  • admin
   24 בינואר 2014, 7:49

   היי,
   קשה מאוד להבין מה בדיוק התקלה בלי להביא את המכשיר לבדיקה במעבדה.

 45. נעם
  16 במרץ 2014, 22:33

  היי, נפל לי האייפון 5s לאמבטיה עם פילינג ותוך שניה הרמתי אותו ורצתי לשים אותו באורז כתבתי אסאמאס קצר לחברה וחיביתי. לאייפון הייה מגן מסך מסיליקון ומגן חיצוני. מה הסיכוי שהוא ישרוד? אני אוכל ללכת לתיקון רק מחר בבוקר והוא הייה משום מה ניראה דיי יבש לאחר שהוא נפל, אבל בכל זאת הוא הייה בתוך המים. אשמח עם תענו בהקדם האפשרי

  • admin
   27 במרץ 2014, 7:37

   תמיד מומלץ להביא את המכשיר למעבדה לבדיקה שלא חדרו מים.

 46. נעם
  16 במרץ 2014, 22:35

  ואגב האייפון פעל כרגיל והכל הייה בסדר איתו כשכתבתי את האסאמאס

 47. שחר
  21 במרץ 2014, 13:53

  היי נפל לי הפאלפון לתוך המים ושחברתי לחשמל להטעין עבד מעולה אבל אחרי שבוע ראיתי על המסך מים ואז המכשיר התחיל לא לזהות את הסים בבקשה תעזרו לי

  • admin
   27 במרץ 2014, 7:38

   היי שחר,

   נשמח לעזור לך לתקן את המכשיר. אתה מוזמן להגיע לאחד הסניפים שלנו.

 48. עדי
  7 באפריל 2014, 22:22

  היי, נפלה לי טיפה של גלידה בדיוק על הרמקול של האייפון וניגבתי את זה קצת בנייר אחרי חצי שעה שמתי לב שכשמתקשרים אליי אני בקושי שומעת את מי שמדבר, אבל הוא כן שומע אותי, מה לעשות??בבקשה תעזרוו ליי
  (כשאני שמה את השיחה על רמקול אני כן שומעת את מי שמדבר מצוין)

  • admin
   13 באפריל 2014, 7:16

   היי עדי,
   כנראה שיש לך תקלה באפרכסת.

 49. רוני
  8 באפריל 2014, 10:32

  נפל לי האייפון וכתוצאה מכך אין לי קליטה בטלפון אי אפשר להתקשר
  הוא תמיד מראה לי למעלה ׳מחפש…׳ ואז רושם ׳אין קליטה׳
  הלכתי למעבדה אמרו לי שאי אפשר לסדר את המכשיר
  יש אפשרות לסדר אותו?

  • admin
   13 באפריל 2014, 7:14

   היי,

   הכל ניתן לתיקון. צריך להביא את המכשיר לראות במה זה כרוך.

השאר תגובה